Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaDienos naujienos

Pirmasis Konstitucijos egzamino etapas - po savaitės

24/09/2013

Taip pat skaitykite

Lietuvos ekspozicija Londono dizaino festivalyje​ Į Lietuvą atvykstantis Pasaulio žydų kongreso prezidentas sveikina žingsnius dėl košerinio skerdimo Policija sučiupo 6 metus ieškotą įtariamąjį žmogžudyste JAV ir jų sąjungininkai ruošiasi potencialiam kariniam smūgiui Sirijoje

Vilnius, rugsėjo 24 d. (BNS). Kitą savaitę rengiamas septintojo Konstitucijos egzamino pirmas etapas.

Egzaminą bus galima laikyti Lietuvos miestų ir rajonų savivaldybėse, mokyklose, universitetuose, Seime, įkalinimo įstaigose, taip pat internete.

Norintieji šį egzaminą spręsti savivaldybėse turėtų užsiregistruoti internetu, tačiau egzamino organizatoriai pažymi, kad kitą antradienį laikyti egzamino ateiti savivaldybes gali ir iš anksto neužsiregistravę asmenys.

"Registracija vyksta per delfi.lt nuorodą, kuri bus artimiausiu metu aktyvuota. Toje nuorodoje galima užsiregistruoti, tačiau jeigu norite laikyti egzaminą, registruotis nėra privaloma. Registracija mums reikalinga, kad turėtume orientacinį skaičių, kad žinotume, kiek kur ateis, kad įsivaizduotume srautą ir galėtume patalpą parinkti", - BNS aiškino organizatorių atstovas Linas Pečiulaitis.

Jo teigimu, moksleiviams ir studentams savarankiškai registruotis nereikia - registruojami mokyklos ir universitetai. Iš anksto registruotis nereikia ir planuojantiesiems egzaminą spręsti internetu.

Egzamine tikimasi sulaukti dešimčių tūkstančių dalyvių.

"Praėjusiais metais laikė iki 35 tūkst., tai tikimės šiais metais daugiau", - sakė bendrovės "Inlinen" atstovas L.Pečiulaitis.

Konstitucijos egzaminas, kurio metu piliečiai kviečiami patikrinti savo žinias apie pagrindinį šalies įstatymą, rengiamas septintą kartą.

Jis šiais metais vyks dviem etapais, spalio 1-ąją ir spalio 15-ąją. 28 geriausiai egzamino užduotis atlikę Lietuvos piliečiai spalio 29 dieną bus iškilmingai apdovanoti Prezidentūroje.

Konstitucijos egzamino dalyviai dėl geriausiai išmanančiojo pagrindinį šalies įstatymą vardo varžysis atskirose grupėse: pilnametystės sulaukę piliečiai, teisę studijuojantys ir teisinį išsilavinimą turintys asmenys, moksleiviai pagal amžiaus grupes: 1-4 klasių, 5-7 klasių, 8-10 klasių ir 11-12 klasių, taip pat išskiriama egzaminą laikančiųjų internete grupė.

1-4 klasių moksleiviams bus skirta kūrybinė užduotis - piešinių konkursas "Ką man reiškia Konstitucija?".

Projektą inicijuoja Teisingumo ministerija, jo globėja - prezidentė Dalia Grybauskaitė.

 

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

www.bns.lt