Muzikantai

PradžiaDienos naujienos

Prezidentė su tautodailininkėmis pynė verbas

24/03/2013

Taip pat skaitykite

Šiaurės Korėjos vyriausybės "Twitter" paskyra tapo kibernetinės atakos taikiniu, padidėjus įtampai regione Didžiosios Britanijos Karalienė kalboje pabrėžė sugriežtintas imigrantų teises Paryžiaus aukcione parduotos šventosios indėnų hopių kaukės, peržengus teisines kliūtis Britanija kovos dėl galimybės apsaugoti britų pašalpų sistemą nuo piktnaudžiavimo

 

Šeštadienis, kovo 23 d. (Vilnius). Prieš Verbų sekmadienį Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė apsilankė Čekoniškių kaimo verbų ir buities seklyčioje. Šalies vadovė padėkojo tautodailininkėms už gražiausių šalies tradicijų puoselėjimą ir specialiai Popiežiui Pranciškui sukurtą verbą. Prezidentė taip pat išbandė verbų pynimą ir surišo tradicinę verbą.

Pasak Prezidentės verbą rišti nėra sunku, tačiau reikia patyrimo, kantrybės ir širdies ramybės. Taip pat - gerų minčių ir grožio pajautimo. „Verbų pynimas - unikali lietuviška tradicija. Niekur pasaulyje nekuriamos tokios verbos kaip Lietuvoje. Kartu verbos neatsiejamos nuo pavasario ir atgimimo šventės - šv. Velykų. Tai - gražus būdas pristatyti Lietuvą kaip kūrybingą ir tradicijas vertinančią šalį", - sakė Prezidentė. Šalies vadovė pasveikino Čekoniškių kaimo bendruomenę su artėjančiomis šv. Velykomis ir palinkėjo visiems santarvės ir stiprybės.

Aušrinė Vyšniūnaitė
Respublikos Prezidento spaudos tarnybos sekretorė
Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija