Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaSveikata ir grožis

Priežastys, kodėl verta sportuoti

07/05/2013

Taip pat skaitykite

Ką daryti, jei nuolat šąla galūnės Sveikas maistas Kodėl nuolat kenčiame pilvo skausmus? Keičiasi vaikams rekomenduojamų maistinių medžiagų normos

Ko gero sunku būtų rasti žmogų, kuris pasakytų, jog sportas yra kenksmingas. Didžioji dalis mokslininkų yra tvirtai įsitikinę, kad vos ne bet kokia fizinė veikla teigiamai veikia žmogaus savijautą ir sveikatą. Vienas dalykas, kurį jums reikia padaryti, kad jaustumėtės geriau ir būtumėte sveikesni – pradėti sportuoti. Taip, tikriausiai galvojate: „Lengva čia jums kalbėti... patys pabandykit, pamatysit kaip sunku!”. Prieštarauti negalėtume, tačiau, juk žmonės turi tokį bruožą, kuris vadinasi valia. Tad, pasinaudokite ja, o kad prisiruošti sportuoti būtų lengviau, mes jums, mieli skaitytojai, pateiksime keletą teigiamų privalumų, kuriuos suteikia sportas.

Sportas stiprina širdį. Tikriausiai tai jau niekam iš jūsų nėra naujiena. Jeigu turite padidėjusį kraujospūdį, ar iš gydytojo teko išgirsti nelabai malonią diagnozę – „padidėjęs cholesterolio kiekis kraujyje“, ar „tachikardija“, sportinė veikla jums padės. Sportuojant pagerės kraujo cirkuliacija ir normalizuosis sutrikusi širdies veikla.

Reguliarus sportavimas mažina širdies priepuolio tikimybę. Ne vieno tyrimo rezultatai patvirtino, kad reguliarus sportavimas ir aktyvus gyvenimo būdas iš tikrųjų gerokai padeda apsisaugoti nuo širdies priepuolio. Tiems, kurie dienas leidžia ne fotelyje apsikabinę bulvyčių „fry“ indelį, o išeina pasivaikščioti gamtoje, ar rimčiau pasportuoti, šio nemalonumo tikimybė sumažėja visais 20 %.

Antrojo tipo diabetas. Ši, nemaloni ir daug nepatogumų kelianti liga pastaraisiais metais užpuola vis daugiau žmonių visame pasaulyje. Be abejonės, ji renkasi tuos, kurie turi antsvorį. Būtent tokie žmonės šalia to gauna ir tokį „džiaugsmą“, kaip diabetas. Ne kas kitas, o būtent fiziniai krūviai padės atsikratyti antsvorio, o kartu su nereikalingais kilogramais nuvysite ir  šią ligą.

Sportą ir nutikimą suderinti yra labai sunku. Nutukimo, arba kitaip tariant, antsvorio išvengti galima tinkamai suderinus fizinius pratimus su mažai kalorijų turinčią dietą. Tokiais atvejais patartina pasikalbėti su tokios srities specialistais, o ne elgtis savo nuožiūra, kadangi neretai pasitaiko, jog antsvorį turintys žmonės savarankiškai pradeda be perstojo sportuoti iki nualpimo, tačiau jiems nepavyksta nei numesti svorio, nei pagerinti sveikatos būklės – nesuderintas sportavimas ir mityba gali tik dar labiau pakenkti.

Sportas gelbėja įveikinėjant nugaros skausmus. Sušvelninti, o kartais ir visai pamiršti tokią problemą padės specialios fitneso programos, kurios apima raumenų stiprinimą ir tempimą. Šie Būtent taisyklinga laikysena ir stiprūs pilvo raumenys yra sveiko stuburo garantas, o kai stuburas sveikas – nugaros skausmus prisiminsite nebent sapnuose.

Sergantiems osteoporoze – gydytojas yra sportas. Jėgos pratimai padeda stiprinti kaulų struktūrą ir leidžia pasipriešinti osteoporozei. Tam reikia ne tik reguliariai atlikinėti fizinius pratimus, bet ir reguliariai vartokite vitaminą D, kuris stiprina kaulus.

Sportas gerina psichologinę būklę. Vienas iš pagrindinių sporto privalumų yra tai, kad sportuodamas žmogus pradeda save žymiai geriau vertinti ir pats pakyla savo akyse. Sportuojančių žmonių organizmas ima išskirti daug daugiau endorfinų, kitaip vadinamų „laimės hormonus“, kurie padeda depresiją, stresą bei nuo jų apsisaugoti.

Čia išvardinome tik keletą pavyzdžių, kurie rodo, kad sportas teigiamai veikia mūsų sveikatą. Fiziniai pratimai gali sustiprinti ne tik kūno raumenys, bet ir organizmo imunitetą, taip pat padėti kovoti su kai kuriomis vėžio atmainomis ir dar krūva kitokių negalavimų. Taigi, paskaitėte, pailsėjote, o dabar pirmyn į lauką pabėgioti!

 

UAB “Euro Press Service”