Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaDienos naujienos

Tarptautinė vaikų knygos diena

02/04/2013

Taip pat skaitykite

Londono teismas sprendimą dėl V.Antonovo ir R.Baranausko išdavimo atidėjo rugsėjui „Marks&Spencer“ išnyks žaislų skyriai mergaitėms ir berniukams Daugiau nei pusė Didžiosios Britanijos valstybės įmonių gali būti privatizuotos per 5-8 metus JAV pradėtas "didžiausio" pinigų plovimo tyrimas prieš skaitmeninės valiutos operatorę

Balandžio 2-oji visame pasaulyje žinoma kaip Tarptautinė vaikiškos knygos diena. Suaugusiems, diegiantiems meilę knygoms, tai iš dalies yra ir profesinė šventė.

Ši diena pradėta švęsti dar 1967 metais per Hanso Kristiano Anderseno gimtadienį. Kiekvienais metais kuri nors šalis yra šventės rėmėja. Šiais metais šventės rėmėjai – Japonijos IBBY skyrius, kuriam plakatą sukūrė daili­ninkas Kaoru Ono, o kreipimąsi parašė rašytojas Shigeo Watanabe.

Šiemet Tarptautinė vaikų knygos diena ypatinga ir tuo, jog sutampa su H.K. Anderseno 190 metų ju­biliejumi. Tai, kad šio rašytojo gimtadienis pasirinktas kaip Vaikų knygos diena ir, kad jo vardu pavadintas pagrindinis pasaulinis apdo­vanojimas už kūrybą vaikams, tik rodo, kokia svarbi vieta vaikų literatūros istorijoje skiria­ma šiam didžiam rašytojui. Šio menininko vardas tapo savotiška vaikų literatūros bei pasakiškumo ir poetiškumo emblema. 

Trečius metus iš eilės IBBY Lietuvos skyrius ir Nacionalinės M.Mažvydo bibliotekos Vaikų literatūros centras šią šventę mini ir Lietuvoje. IBBY (International Board on Books for Yopung People) organizacija koordinuoja šios dienos šventę. Organizuojami rašymo darbų konkursai, metų knygos apdovanojimai, rengiamos literatūrinės popietės bei susitikimai su vaikiškų knygų autoriais, viktorinos, loterijos. Tris mėnesius į Vaikų litera­tūros centrą plūsta vaikų laiškai, anketos, išrenkamas ir paskelbiamas populiariausių vaikiškų knygų penketukas.

Kaip teigia psichologai: „Jeigu vaikas mato, jog tėvai skaito, jei namus puošia knygos pagal vaiko amžių- vaikas būtinai skaitys“.  Tad nepamirškime paskatinti vaikus ne tik žaisti moderniuosius žaidimus, bet ir įkvėpti meilę skaitymui. Paskaitykime jiems mėgstamas pasakas prie puodelio kakavos ir sausainukų ar prieš naktinį miegą. Formuokite vaikams įprotį skaityti taip įtakojant jų tolimesnį gyvenimą. Kartais juk tiek ne daug reikia, kad įkvėptume vaikus ir paskatintume juos judėti gražesnio gyvenimo link.