Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaAzija

Turkijos parlamentas priėmė įstatymą, suvaržantį alkoholio pardavimą

24/05/2013

Taip pat skaitykite

Kaire per ginkluotą išpuolį prezidento Mursi šalininkų demonstracijoje nužudyta 16 žmonių Irake per sprogimą prieš rinkimus žuvo penki žmonės Madagaskare dėl trijų asmenų nulinčiavimo suimti 26 žmonės Per potvynius Vietname žuvusių žmonių skaičius padidėjo iki 34

Ankara, gegužės 24 d. (AFP-BNS). Turkijos parlamentas penktadienį priėmė prieštaringai vertinamą įstatymą, kuriuo suvaržomos galimybės vartoti ir reklamuoti alkoholį šioje daugiausia musulmoniškoje šalyje.

Naujasis įstatymas draudžia svaigiųjų gėrimų bendrovėms remti renginius ir apriboja vietas, kur gali būti vartojamas alkoholis. Jis taip pat uždraudžia pardavinėti svaigiuosius gėrimus nuo 22 val. vakaro iki 6 val. ryto.

Naujojo įstatymo, kurį parlamentui pateikė islamiškų šaknų Teisingumo ir plėtros partija (AKP), rėmėjai sako, jog šia iniciatyva siekiama apsaugoti visuomenę, ypač vaikus, nuo žalingo alkoholio poveikio.

Tačiau kritikai teigia, jog toks žingsnis rodo, kad konservatyvios jėgos siekia pakirsti sekuliarios Turkijos pamatus ir atveria galimybę kištis į privatų gyvenimą.

Naujuoju įstatymu taip pat bus draudžiami televizijos serialai, kino filmai ir muzikos įrašai, kuriuose esama vaizdų, skatinančių alkoholio vartojimą.

Įsigaliojus įstatymui taip pat bus sugriežtintos baudos vairuotojams, kurie sėda prie vairo išgėrę.

Vairuotojams, kurių kraujyje bus nustatyta daugiau kaip 0,05 proc. alkoholio koncentracija, bus skiriamos 700 lirų (beveik 300 eurų) baudos, o jų vairavimo teisės bus atimamos šešių mėnesių laikotarpiui.

Vairuotojams, kurių kraujyje bus nustatyta 0,1 proc. alkoholio koncentracija, grės laisvės atėmimas iki dvejų metų.

Kad naujasis įstatymas įsigaliotų, jį dar turi pasirašyti šalies prezidentas Abdullah Gulas (Abdula Giulas). Kaip numatoma, jis tai turėtų padaryti artimiausiu metu.

Ministro pirmininko Recepo Tayyipo Erdogano (Redžepo Tajipo Erdohano) vyriausybė, kurį šalį valdo jau daugiau kaip dešimtmetį, dažnai yra kaltinama pastangomis pasukti Turkiją konservatyvesne ir labiau religinga linkme.

Pamaldus musulmonas R.T.Erdoganas, kuris pats negeria ir nerūko, neseniai sukėlė daug komentarų pareiškęs, jog turkų "tautinis gėrimas" yra iš jogurto gaminamas nealkoholinis gaivinantis airanas.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

 

BNS