Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaDienos naujienos

Urugvajaus prezidentas neapdairiai išpeikė Argentinos lyderę prie įjungto mikrofono

05/04/2013

Taip pat skaitykite

Teisingumo ministerija siūlo įstatymu pripažinti neregistruotą partnerystę Rusijos muitinė gavo nurodymą stabdyti Lietuvos pieno produktų importą Vilniuje Rytų Europos intelektualai aptars regiono ateitį Lietuvių aistruolių kelionė į Olandiją

Montevidėjas, balandžio 5 d. (AFP-BNS). Urugvajaus prezidentas Jose Mujica (Chosė Muchika) ketvirtadienį raudonavo iš gėdos, supratęs, kad jo stačiokiški komentarai, veikiausiai nukreipti prieš Argentinos vadovę Cristiną Kirchner (Kristiną Kiršner) ir jos velionį vyrą buvo girdimi per įjungtą mikrofoną.

"Ši sena ragana blogesnė negu tas žvairys", - J.Mujica buvo nugirstas sakantis prasidėjus vienai spaudos konferencijai, kai jis patylomis kalbėjosi su kitu pareigūnu.

Buenos Airės nedelsdamos paskelbė oficialų protestą, sakydamos, kad šie komentarai nepriimtini.

Dienraštis "El Observador", paskelbęs šį garso įrašą savo tinklalapyje, nurodė, kad J.Mujica kalbėjo apie Kirchnerius ir nežinojo, kad mikrofonai jau įjungti.

Nestoras Kirchneris (Nestoras Kiršneris), kuris buvo šiek tiek žvairas, mirė 2010 metais nuo ūmaus infarkto.

Pasklidus žiniai apie netaktišką J.Mujicos pareiškimą, "El Observador" tinklalapis tapo nepasiekiamas dėl rekordinio lankomumo, nurodė šio leidinio skaitmeninio turinio direktorius.

Socialiniuose tinkluose taip pat pasipylė pašaipių komentarų lavina.

Praėjus valandai po to incidento, J.Mujica pareiškė dienraščio "La Republica" tinklalapiui, kad kalbėjo ne apie Argentiną ir kad nieko daugiau neaiškins.

Tačiau Argentinos užsienio reikalų ministras Hectoras Timermanas (Hektoras Timermanas) pareiškė, kad prezidento žodžiai buvo "nepriimtini" ir "juodinantys", pridūręs, kad tie pareiškimai įžeidžia velionio šalies vadovo atminimą.

Oficiali protesto nota buvo įteikta Urugvajaus ambasadoriui Buenos Airėse Guillermo Pomi (Giljermui Pomiui).

77 metų J.Mujica, buvęs sukilėlių kovotojas, atėjo į valdžią 2010 metais.

Nestoras Kirchneris buvo Argentinos prezidentas 2003-2007 metais, o žmona Cristina perėmė savo vyro postą, jam baigus kadenciją, ir buvo perrinkta 2011-aisiais.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS