Buhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaPasaulis

Italijoje nuo skardžio nulėkus autobusui žuvo mažiausiai 37 žmonės

29/07/2013

Taip pat skaitykite

"Nugyvenau savo gyvenimą", - iki šiol nematytoje filmuotoje medžiagoje sako Mandela Kambodžos opozicija dar prieš rezultatų paskelbimą deklaravo netikėtą pergalę Makaroniniai auskarai, valgymui mieste skirti rankinukai ir kiti japonų išradimai Rusija tarptautinėje kapitalo rinkoje pasiskolino 6 mlrd. dolerių ir 725 mln. eurų

Roma, liepos 29 d. (AP-BNS). Pietų Italijoje nuo skardžio nulėkus turistiniam autobusui, žuvo mažiausiai 37 žmonės, pranešė policija ir gelbėtojai.

Avarija įvyko Avelino provincijoje netoli Neapolio - toje vietoje, kur mirksintys ženklai perspėjo apie sulėtėjusį eismą autostradoje A116, svarbioje pietų Italijos magistralėje, valstybiniam radijui pirmadienį paryčiais sakė kelių policija ir pareigūnai.

Pasak jų autobuso vairuotojas dėl kol kas nežinomų priežasčių nesuvaldė savo mašinos.

Praėjus kelioms valandoms po katastrofos ugniagesiai nurodė ištraukę 37 lavonus. Dauguma žuvusiųjų buvo sumaitotame autobuse, kuris gulėjo ant šono, o dar kelios aukos buvo ištrauktos iš po jo nuolaužų, pranešė valstybinis radijas ir Italijos naujienų agentūra ANSA.

Radijo pranešime sakoma, kad 11 sužeistųjų buvo išvežti į ligoninę, o dviejų iš jų būklė yra kritinė. Kol kas nežinoma, ar esama gyvų likusių arba dingusių žmonių.

Gelbėtojai elektriniais pjūklais pjaustė autobuso nuolaužas, kad patektų į jo vidų, retkarčiais sustabdydami darbą ir klausydamiesi, ar nepasigirs pagalbos šauksmų. Ištraukti žuvusiųjų kūnai buvo guldomi į karstus, ruošiantis vežti į lavoninę.

Kaip pranešama, autobuse buvo apie 49 žmones, kai jis rėžėsi į kelis automobilius, nuplėšė apsauginį šalikelės užtvarą ir nulėkė nuo maždaug 30 metrų aukščio skardžio į miškingą daubą. Autobusas nugriovė apsaugines betonines atramas ir užtvarą, o didelės betono nuolaužos riogsojo šalia sumaitoto autobuso.

Valstybinis radijas citavo Avelino policiją, kuri nurodė, kad tarp žuvusiųjų yra autobuso vairuotojas.

Automobilių, kuriuos kliudė autobusas, vairuotojai stovėjo ant plento prie savo mašinų. Vieno automobilio galas buvo visiškai suplotas, o kitam buvo sulankstytas šonas. Kol kas nežinoma, ar tose mašinose buvę žmonės nukentėjo.

Ši nelaimė įvyko greitkelyje, jungiančiame vakarų ir rytų Italiją per šalies pietinę dalį.

Preliminariuose pranešimuose nurodoma, kad keleiviai sekmadienį praleido Apulijos regione prie Adrijos jūros, garsėjančiame religinėmis šventovėmis.

Tačiau pirmadienį vienas įvykio vietoje buvęs valstybinio radijo žurnalistas citavo pareigūnus, kurie sakė, kad tuo autobusu keleiviai tikriausiai važiavo po išvykos į vieną miestelį netoli Benevento, kur anksčiau gyveno velionis vienuolis tėvas Pio (Pijus), populiarus tarp Italijos katalikų.

Autobuso keleiviai gyveno miesteliuose netoli Neapolio, o jų giminaičiai plūdo į avarijos vietą.

Autobusas nulėkė nuo kelio netoli Monteforte Irpino miestelio Irpinijoje - žemės ūkio regione, maždaug už 60 kilometrų į rytus nuo Neapolio ir už maždaug 250 kilometrų į pietus nuo Romos.

Neapolio dienraščio "Il Mattino" reporteris Giuseppe Crimaldi (Džuzepė Krimaldis) įvykio vietoje sakė televizijai "Sky TG24", kad kai kurie liudininkai jam pasakojo, jog autobusas važiavo nuokalne "normaliu" greičiu, kai staiga pradėjo mėtytis į šalis ir rėžėsi į kitus automobilius.

Kai kurie liudininkai sakė girdėję garsą, panašų į autobuso padangos sprogimą.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS