Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaDienos naujienos

JAV vykdomas interneto bendrovių duomenų centrų šnipinėjimas yra "piktinantis", sako "Google" vadovas

05/11/2013

Taip pat skaitykite

"Marks & Spencer" ketvirčio pardavimai augo 3,1 proc. Italijoje nuo skardžio nulėkus autobusui žuvo mažiausiai 39 žmonės JAV ir Pietų Korėja žada nedaryti nuolaidų Pchenjanui Plaukikė Rūta Meilutytė šiemet vėl pretenduos į Piotro Nurovskio prizą - LTOK

Honkongas, lapkričio 4 d. (AFP-BNS). Interneto milžinės "Google" vadovas Ericas Schmidtas (Erikas Šmitas) pirmadienį paskelbtame interviu pareiškė, kad pranešimai, jog, JAV vyriausybė šnipinėjo šios bendrovės duomenų centrus yra "piktinantys" ir kad tokia veikla, jeigu ji būtų patvirtinta, potencialiai yra neteisėta.

Duodamas interviu dienraščiui "The Wall Street Journal" per vizitą Honkonge, technologijų guru sakė, kad "Google" pateikė skundus JAV Nacionalinio saugumo agentūrai (NSA), prezidentui Barackui Obamai (Barakui Obamai), taip pat Kongreso nariams.

"Išties piktinama, jog Nacionalinio saugumo agentūra tikrino (informacijos srautus) tarp "Google" duomenų centrų - jeigu tai tiesa. Žingsniai, kuriuos ta organizacija buvo nusiteikusi atlikti be gero pagrindimo, vykdydama savo misiją ir potencialiai pažeisdama žmonių privatumą, nėra geri", - pažymėjo E.Schmidtas.

"Kaip teigiama, NSA rinko duomenis apie 320 mln. žmonių pokalbius telefonu, kad nustatytų apie 300 žmonių, kurie gali kelti pavojų. Tai tiesiog bloga viešoji politika ... ir, ko gera, neteisėta", - jis sakė duodamas interviu pietiniame Kinijos mieste.

Buvusio JAV žvalgybos kontraktininko Edwardo Snowdeno (Edvardo Snoudeno) "paviešinimai padėjo mums suprasti, jog visiškai įmanoma, kad toliau bus daugiau paviešinimų".

Viename neseniai paskelbtame žiniasklaidos pranešime sakoma, kad NSA šnipinėjo svarbius informacijos centrus tarp interneto bendrovių "Yahoo" ir "Google" duomenų centrų visame pasaulyje.

"The Washington Post", remdamasis iš E.Snowdeno gautais dokumentais ir pokalbiais su pareigūnais, nurodė, kad pagal tą programą buvo galima "savo nuožiūra" rinkti duomenis apie šimtų milijonų vartotojų paskyras.

Pranešime sakoma, kad vadinamoji MUSCULAR programa, vykdoma kartu su NSA žvalgybos agentūra GCHQ, rodo, jog šios institucijos turi galimybę perimti duomenų srautus, siunčiamus šviesolaidžių magistralėmis, kuriomis naudojasi JAV interneto milžinės.

 

BNS informacija

Nuotrauka:http://www.morguefile.com