Buhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaAmerika

Meksikoje sučiuptas narkotikų kartelio "Zetas" vadeiva

16/07/2013

Taip pat skaitykite

Amerikietis, tikėjęsis nuvaryti kamuolį į Braziliją, žuvo partrenktas automobilio Įtariamam Bostono maratono sprogdintojui pateikti 30 kaltinimų Bushas "nesijaučia nepatogiai" dėl sprendimo įsiveržti į Iraką Oklahomoje tornadas nusinešė trijų audrų persekiotojų gyvybes

Meksikas, liepos 16 d. (AFP-BNS). Meksikos jūrų pėstininkai pirmadienį neiššovę nė vieno šūvio sučiupo žiauraus narkotikų kontrabandos kartelio "Zetas" vadeivą, suteikdami vyriausybei iki šiol stambiausią laimikį, stengiantis sumažinti smurtą šalyje, pranešė pareigūnai.

Miguelis Angelis Trevino (Migelis Anchelis Trevinas), dar žinomas kaip Z-40, buvo sučiuptas, kai kariškių sraigtasparnis nutūpė priešais pikapą, kuriame jis važiavo kartu su dviem bendrais žvyrkelyje netoli šiaurės rytinio miesto Nuevo Laredo, besiribojančio su Teksasu, nurodė pareigūnai.

Jūrų pėstininkai automobilyje rado 2 mln. JAV dolerių (5,3 mln. litų) grynaisiais pinigais, taip pat aštuonis galingus šaunamuosius ginklus ir 500 šovinių. Manoma, kad kiti du suimtieji yra vadeivos asmens sargybinis ir grupuotės narys, atsakingas už finansus.

"Nebuvo iššautas nė vienas šūvis", - vidaus reikalų ministras Eduardo Sanchezas (Eduardas Sančesas) sakė per spaudos konferenciją.

Ministerija paskelbė suimto 40-mečio narkotikų barono nuotrauką, kurioje jis matomas vilkintis ilgus juodus marškinius, sukruvinta apatine lūpa ir mėlyne ant dešiniojo skruosto. Ši nuotrauka buvo padaryta po M.A.Trevino arešto apie 3 val. 45 min. vietos (11 val. 45 min. Lietuvos) laiku, o vėliau jis buvo išgabentas į sostinę.

M.A.Trevino kaltinamas organizuotu nusikalstamumu, žmogžudystėmis, narkotikų kontrabanda, kankinimais ir pinigų plovimu.

"Zetas" laikoma viena iš grėsmingiausių organizuotų nusikalstamų grupuočių Meksikoje. Jis buvo įkurta buvusių elitinių pajėgų karių, nors pats M.A.Trevino niekada nebuvo karys.

Iš pradžių "Zetas" veikė kaip Meksikos įlankos kartelio ginkluotų smogikų gauja, tačiau abi grupuotės atsiskyrė 2010 metais, pradėdamos žiaurius karus dėl teritorijos ir įtakos šiaurės Meksikoje.

"Zetas" taip pat kovoja dėl pelningų narkotikų kontrabandos maršrutų į Jungtines Valstijas su Sinaloa karteliu, kuriam vadovauja Meksikoje labiausiai ieškomas žmogus - Joaquinas Guzmanas (Choakinas Gusmanas), pravarde "El Chapo".

Ši grupuotė taip pat užsiima reketu, degalų vagystėmis ir produktotiekių ir neteisėtų migrantų pervežimu. "Zetas" taip pat veikia Centrinėje Amerikoje.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS