Buhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaDienos naujienos

Nigerijos šiaurės rytuose vyksta "didžiulis" pajėgų dislokavimas

16/05/2013

Taip pat skaitykite

Londono lietuvių regbio klubas patyrė pirmą pralaimėjimą Al Assadas perspėja dėl "regioninio karo", jeigu Vakarai imsis karinių veiksmų Vaikų gynimo diena – proga pamąstyti, ar viską dėl jų padarei Lietuvos ekspozicija Londono dizaino festivalyje​

Abudža, gegužės 16 d. (AFP-BNS). Nigerijos kariškiai paskelbė apie "didžiulį" pajėgų dislokavimą neramiame šalies šiaurės rytų regione, kai prezidentas paskelbė nepaprastąją padėtį rajonuose, kur teritorijas yra užėmę islamistų sukilėliai.

Konkursas bilietai dykai! Konkurso užuomina: "Rytinė kava" Konkurso sąlygas rasi čia. Sėkmės!

Ginkluotųjų pajėgų šaltinis, kuris nenorėjo skelbti savo pavardės, trečiadienį sakė naujienų agentūrai AFP, kad regione taip pat bus dislokuoti naikintuvai. Tai padidina galimybę, kad Nigerija vykdys smūgius iš oro savo pačios teritorijoje.

Prezidentas Goodluckas Jonathanas (Gudlakas Džonatanas) nepaprastąją padėtį paskelbė per transliaciją antradienį vakare, pirmąkart pripažindamas, kad islamistų grupuotės "Boko Haram" kovotojai "perėmė" Borno valstijos, kuri yra sukilėlių tvirtovė, kai kurias teritorijas.

"Nigerijos ginkluotosios pajėgos ... pradėjo operacijas šalies pasienio teritorijoms nuo teroristų bazių išvalyti", - sakoma kariškių pareiškime.

Jame priduriama: "Operacijos apims didžiulį žmonių ir išteklių dislokavimą, jų tikslas - įtvirtinti šalies teritorinį vientisumą".

Vienas JAV aukšto rango pareigūnas paragino Nigeriją ginti civilių gyventojų teises ir vengti bet kokio "smarkaus" atsako į sukilėlių veiksmus.

"Raginame Nigerijos pareigūnus užtikrinti, kad Nigerijos saugumo pajėgos gintų civilius gyventojus imdamosi bet kokio saugumo atsako tokiu būdu, kuriuo būtų gerbiamos žmogaus teisės ir įstatymo valdžia", - sakė JAV valstybės departamento atstovas Patrickas Ventrellas (Patrikas Ventrelas).

"Leidome suprasti Nigerijos vyriausybei, kad jos smarkus atsakas į nesaugumą šiaurės Nigerijoje ir nesugebėjimas spręsti žmogaus teisių pažeidimų gali paveikti mūsų galėjimą toliau teikti pagalbą dėl saugumo", - pridūrė jis.

Nepaprastosios padėties priemonės taikomos trims valstijoms, tarp jų - Jobės ir Adamavos, bet daug kas tikisi, kad puolimas bus sukoncentruotas Borno valstijoje, kuri ribojasi su Kamerūnu, Čadu ir Nigeriu.

"Boko Haram" skelbiasi kovojanti už islamiškos valstybės įkūrimą Nigerijos šiaurėje, kur gyvena daugiausiai musulmonai. Borno sostinė Maidugūris buvo jos pagrindinė bazė, bet po vyriausybės pajėgų operacijų tame mieste kovotojai persikėlė į atokius pasienio rajonus.

Valstybinė siena regione nėra gerai saugoma ir analitikai sako, kad nusikaltėlių grupės ir ginklai gali laisvai keliauti tarp šalių.

G.Jonathanas sakė, kad "Boko Haram" smurto, kuris nuo 2009 metų pareikalavo tūkstančių žmonių gyvybių, nebegalima traktuoti kaip "kovotojų veiklos ar nusikalstamumo" ir kad jis dabar prilygsta "karo paskelbimui".

Kai kurie analitikai perspėja, kad grupuotei "Boko Haram" vis didesnę įtaką daro panašios ideologijos ekstremistų grupuotės, tarp jų - Šiaurės Afrikos veikianti Islamiškojo Magribo "al Qaeda" (AQIM), tačiau tų ryšių mastas nėra aiškus.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

 

BNS