Buhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaPasaulis

Saudo Arabija neleido al Bashirui skristi į Iraną jos oro erdve, sako Sudanas

05/08/2013

Taip pat skaitykite

EBPO pablogino JAV, Kinijos ekonomikos augimo prognozę Išrinktojo Irano prezidento Rowhani pareiškimai dėl Izraelio atskleidžia jo "tikrąjį veidą", sako Netanyahu Irano aukščiausiasis lyderis sveikina susitarimą branduoliniu klausimu A.Kaušpėdas: Lietuvoje trūksta pagarbos

Chartumas, rugpjūčio 4 d. (AFP-BNS). Saudo Arabija sekmadienį nedavė leidimo jos oro erdve skristi lėktuvui, kuriuo Sudano prezidentas Omaras al Bashiras (Omaras Baširas) vyko į Irano naujojo prezidento prisaikdinimo ceremoniją, pranešė Chartumas.

Lėktuvas buvo priverstas pasukti atgal.

"Saudo (Arabijos) pareigūnai atsisakė duoti ... prezidento Bashiro lėktuvui leidimą kirsti jos oro erdvę", - sakė prezidento spaudos sekretorius Emadas Sayedas Ahmedas (Imadas Saidas Ahmedas).

Saudo Arabija, musulmonų sunitų karalystė, ne kartą reiškė nuogąstavimus dėl prieštaringai vertinamos šiitų dominuojamo Irano branduolinės programos.

E.S.Ahmedas sakė, kad O.al Bashiras skrido ne savo įprastu prezidentiniu lėktuvu, o lėktuvu, išsinuomotu iš vienos Saudo Arabijos kompanijos.

Sudano, kur praėjusių metų pabaigoje du kartus buvo prisišvartavę iraniečių karo laivai, lyderis skrido dalyvauti Irano prezidento Hassano Rowhani (Hasano Rouhanio) prisaikdinimo ceremonijoje.

Toje sekmadienio ceremonijoje Irano parlamente turėjo dalyvauti 10 lyderių iš viso regiono, tarp jų - Irano artimos sąjungininkės Sirijos premjeras, pranešė iraniečiai.

Pasak E.S.Ahmedo, O.al Bashiro lėktuvui įskridus į Saudo Arabijos oro erdvę, jo pilotas informavo pareigūnus, kad turi pritarimą ir "kad skraidina prezidentą Bashirą".

"Tačiau jie pasakė, kad lėktuvas leidimo neturi", todėl jis buvo priverstas grįžti į Chartumą.

Hagoje įsikūręs Tarptautinis Baudžiamasis Teismas 2009 ir 2010 metais išdavė du arešto orderius O.al Bashirui dėl karo nusikaltimų, nusikaltimų žmoniškumui ir genocido, susijusių su konfliktu Sudano Darfūro regione.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS