Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaAzija

Turkijos premjeras ragina "pamokyti protestuotojus" per artimiausius rinkimus

10/06/2013

Taip pat skaitykite

Kinijos Sindziango regione kilusių riaušių aukų padaugėjo iki 35 Ant Everesto šlaitų lavina nusinešė keturias žmonių gyvybes Afganistane talibai nušovė aštuonis į JAV bazę vykusius darbuotojus afganus Rusija nuo 2017-ųjų planuoja dislokuoti "žvaigždžių karų" raketų sistemą

Ankara, birželio 9 d. (AFP-BNS). Turkijos premjeras Recepas Tayyipas Erdoganas (Redžepas Tajipas Erdohanas) sekmadienį paragino savo islamiškas šaknis turinčios Teisingumo ir plėtros partijos (AKP) šalininkus per ateinančiais metais vyksiančius vietos valdžios rinkimus "pamokyti" prieš vyriausybę nusistačiusius demonstrantus, kurių masinių protestų banga krečia šalį jau ilgiau nei savaitę.

"Liko tik septyni mėnesiai iki vietos valdžios rinkimų. Noriu, kad duotumėte jiems pirmąją pamoką demokratinėmis priemonėmis prie balsavimo urnų", - R.T.Erdoganas sakė prie oro uosto susirinkusiai džiaugsmingai nusiteikusių savo šalininkų miniai, atskridęs į pietinį Adanos miestą.

AKP lyderis pakartojo esantis tvirtai nusistatęs prieš nesiliaujančias demonstracijas, kurios tapo iki šiol didžiausiu iššūkiu jau dešimtmetį trunkančiam jo vadovavimui.

"Mes nedarysime to, ką darė saujelė vandalų. Jie degina ir naikina", - sakė R.T.Erdoganas, kai policija jau dešimtą dieną iš eilės panaudojo ašarines dujas, vaikydama protestuotojus šalies miestuose.

"Jie pakankamai aršūs, kad imtųsi įžeidinėti šios šalies premjerą", - pridūrė R.T.Erdohanas, prilygindamas smurtaujančius protestuotojus "anarchistams" ir "teroristams".

Pirmieji neramumai Turkijoje prasidėjo, kai policija ėmėsi griežtų veiksmų prieš nedidelius taikius protestus dėl planų užstatyti vieną parką Stambule. Tas incidentas peraugo į šalies masto protestus prieš R.T.Erdoganą, laikomą vis labiau autoritariniu lyderiu, ir jo partiją.

Per susirėmimus buvo sužeisti tūkstančiai žmonių, o trys žuvo, todėl šie neramumai aptemdė Turkijos, laikytos demokratijos pavyzdžiu musulmonų pasaulyje, įvaizdį.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS