Buhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaEuropa

Vidurio Europos ministrai perspėja Britaniją dėl migrantų teisių

30/11/2013

Taip pat skaitykite

ES ministrai patvirtino vieningą bankų priežiūros mechanizmą Euro įvedimas Latvijoje skatins ekonomikos plėtrą ir finansų stabilumą, sako premjeras Rusijos eksšnipė Chapman išreiškė pageidavimą ištekėti už bėglio Snowdeno Paryžiaus priemiestį išmatomis teršiančių šunų savininkai bus gaudomi pasitelkiant vaizdo

Budapeštas, lapkričio 29 d. (AFP-BNS). Vidurio Europos šalių užsienio reikalų ministrai penktadienį perspėjo, kad britų planas apriboti migrantų teises į bedarbio pašalpas gali pakenkti Europos Sąjungai (ES).

Čekijos, Vengrijos, Lenkijos ir Slovakijos ministrai sakė, kad laisvas judėjimas yra ES integracijos "kertinis akmuo", ir atmetė Didžiosios Britanijos nuogąstavimus, kad migrantai iš šio regiono gali sekinti resursus.

Britų ministras pirmininkas Davidas Cameronas (Deividas Kameronas) trečiadienį paskelbė planus apkarpyti ES migrantų teises į bedarbio pašalpas, reaguojant į susirūpinimą dėl prognozuojamo darbuotojų antplūdžio iš Rumunijos ir Bulgarijos.

"Laisvas žmonių judėjimas yra ES integracijos kertinis akmuo - būtinas tikrai integruotos vieningosios rinkos funkcinis statybinis blokas", - sakoma bendrame ministrų pareiškime.

"Selektyvus šių pagrindinių laisvių taikymas valstybėse narėse prives prie vieningosios rinkos erozijos", - pažymima pareiškime.

D.Cameronas savo šalyje buvo spaudžiamas imtis veiksmų prieš sausio 1 dieną, kai bus panaikinti suvaržymai bulgarų ir rumunų darbuotojams, įvesti jų šalims įstojus į ES.

Tačiau tai sulaukė piktos reakcijos užsienyje, o ES užimtumo komisaras Laszlo Andoras (Laslas Andoras) pavadino tai "nevykusiu pernelyg jautriu reagavimu" ir pasmerkė britų "isteriją" šiuo klausimu.

Ketvirtadienį Bulgarija taip pat smogė atgal ir pavadino britų vyriausybės planus, "atvirai kalbant, diskriminaciniais".

Savo penktadienio pareiškime minėti keturi ministrai sako, kad migrantai toli gražu nėra našta visuomenei - "prie JK (Jungtinės Karalystės) nacionalinių pajamų jie prisideda daug daugiau nei sunaudoja socialinių pašalpų".

"Prieinami duomenys rodo, kad migrantai iš vidurio ir rytų Europos Jungtinėje Karalystėje buvo labai naudingi britų ekonomikai. Jie yra jaunesni ir ekonomiškai aktyvesni nei britų darbo jėgos vidurkis", - pažymėjo ministrai.

Jie taip pat paragino Britaniją užtikrinti, kad visos priemonės, kurių ji imsis, atitiktų ES teisę.

BNS informacija

Nuotrauka: maps.google.lt