Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaDienos naujienos

Viltys, kad Ukrainos ES Asociacijos sutartis bus pasirašyta per Lietuvos pirmininkavimą ES Tarybai

27/03/2013

Taip pat skaitykite

Irane susidūrus autobusui ir sunkvežimiui žuvo 17 žmonių Niujorko merui atsiųstas įtariamas užnuodytas laiškas Suomijos politologė: Lietuva įrodė, kad maža šalis gali nustatyti ES darbotvarkę JAV pasiuntė į Pietų Korėją strateginius bombonešius B-2

Atsiranda vis daugiau vilčių, kad Europos Sąjungos (ES) ir Ukrainos Asociacijos sutartis, įskaitant ir Susitarimą dėl glaudaus bendradarbiavimo ir plataus masto laisvos prekybos erdvės sudarymo, bus pasirašyti ES Rytų Partnerystės viršūnių susitikime, kuris vyks lapkričio 28–29 d. Vilniuje, Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai laikotarpiu. Tai patvirtinta šios dienos Seimo Pirmininko pavaduotojo ir Europos reikalų komiteto pirmininko Gedimino Kirkilo ir Ukrainos Nepaprastojo ir įgaliotojo ambasadoriaus Lietuvoje Valerijaus Žovtenko (Valerii Zhovtenko) susitikime Seime.

„Tai, kad Ukraina pačiame aukščiausiame lygmenyje žengė svarbius žingsnius, siekdama pasirašyti ES Asociacijos sutartį, yra labai geras ženklas, signalizuojantis, kad Ukraina rimtai žiūri į savo perspektyvas tapti ES nare. Todėl Lietuva sveikina Ukrainos Prezidento dekretą ir parlamento pareiškimą, – pabrėžė G. Kirkilas.  – Tikiu, kad Asociacijos sutarties pasirašymas šį rudenį Vilniuje paskatintų Ukrainą sparčiau judėti demokratijos konsolidacijos link. Be to, jis būtų naudingas visai Europai, nes sugriautų dar daugiau ekonominių ir ideologinių sienų, išsilaikiusių nuo Šaltojo karo pabaigos“.

Vasario 22 d. Ukrainos Aukščiausioji Rada priėmė bendrą politinių partijų pareiškimą, remiantį šalies europinę integraciją. O kovo 12 d. Ukrainos Prezidentas Vladimiras Janukovičius pasirašė dekretą dėl neatidėliotinų veiksmų, kurių turi imtis Ministrų kabinetas, Užsienio reikalų, Teisingumo, Prekybos ir ekonominės plėtros ministerijos bei Nacionalinio saugumo ir gynybos taryba, siekiant 2013 m. pasirašyti šiuos susitarimus.

Be to, tikimasi, kad Ukraina imsis greitai ir veiksmingai spręsti selektyvaus teisingumo, susijusio su buvusios Ukrainos premjerės Julijos Tymošenko ir buvusio vidaus reikalų ministro Jurijaus Lučenko bylų nagrinėjimu, problemą.

„Be abejonės, džiugina ir atnaujinta trišalė Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos tarpparlamentinė asamblėja bei įvairiapusis institucinis bendradarbiavimas apskritai,“ – sakė G. Kirkilas, turėdamas galvoje kovo 25–27 d. Varšuvoje vykusią trišalės Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos tarpparlamentinės asamblėjos penktąją sesiją, kurioje dalyvavo Seimo Pirmininkas Vydas Gedvilas. Tuo tarpu kovo 25 d. Trakuose įvyko Lietuvos ir Ukrainos komisijos Europos integracijos klausimais devintasis posėdis.

Būtina sąlyga ES Asociacijos sutarties pasirašymui yra Ukrainos pažanga trijose srityse: šalinant rinkiminio proceso trūkumus, sprendžiant teisingumo problemas ir įgyvendinant reformas, numatytas bendrai suderintoje Asociacijos darbotvarkėje. Labai svarbu, kad Ukraina iki š. m. gegužės pradžios galėtų pristatyti bent kokią apčiuopiamą pažangą pagal išvardintus kriterijus, nes tik tai leis parengti Asociacijos susitarimą pasirašymui per Vilniaus ES viršūnių susitikimą

 Seimo Pirmininko pavaduotojo Gedimino Kirkilo patarėja

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS