Muzikantai

PradžiaAfrika

Egipte archeologai aptiko prieš 4 000 metų gyvenusio faraonų gydytojo kapą

23/10/2013

Taip pat skaitykite

Nuversto Egipto prezidento Mursi šalininkai planuoja naujas demonstracijas Ilka Adams. Ką “Miss Namibija” šiandien veikia Lietuvoje? Zimbabvė skaičiuoja rinkimų balsus, policija perspėja nebandyti nutekinti rezultatų Mogadiše užsiliepsnojo avariniu būdu nutūpęs karinis transporto lėktuvas

Kairas, spalio 23 d. (AFP-BNS). Archeologai netoli Egipto sostinės atkasė 4 tūkst. metų senumo kapą, kuriame, jų nuomone, palaidotas garsus faraonų gydytojas, antradienį pranešė pareigūnai.

Kapas, kuris yra 21 m ilgio ir 14 m pločio sklype su 4 m aukščio sienomis, atrastas Abusyre į pietvakarius nuo Kairo, sakė Kultūros ministerijos aukšto rango pareigūnas Ali al Asfaras (Alis Asfaras).

"Šis atradimas yra svarbus, nes tai yra vieno garsiausių gydytojų iš piramidžių statytojų laikų kapas - vieno iš tų gydytojų, kurie buvo labai artimi karaliui", - sakoma ministro Ibrahimo Ali (Ibrahimo Alio) pareiškime.

A.al Asfaras sakė, kad vieta, kurioje buvo atrastas kapas, tikriausiai yra bendrame šeimos kape ir kad čekų archeologų komanda dabar ieško jo giminaičių mumijų.

Abusyre - didžiuliame Senosios karalystės laikų nekropolyje - yra kelių 5-osios dinastijos faraonų piramidės. Ta dinastija valdė 2494-2345 metais prieš mūsų erą.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS