Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaAfrika

Madagaskare prasideda ilgai atidėlioti prezidento rinkimai

25/10/2013

Taip pat skaitykite

Egipto Sinajaus regione per kovotojų atakas žuvo šeši žmonės Somalyje nušauta žurnalistė Egipte buvo apiplėšti Rusijos televizijos "Rossija 24" žurnalistai Egipte nuversto prezidento Mursi šalininkai padegė bažnyčią

Antananaryvas, spalio 25 d. (AFP-"Reuters"- BNS). Skurdo krečiamame Madagaskare penktadienį prasidėjo balsavimas ilgai atidėliotuose prezidento rinkimuose, turinčius padėti atkurti demokratiją ir ištraukti šalį iš krizės po 2009 metais įvykdyto perversmo, per kurį į valdžią atėjo prezidentas Andry Rajoelina (Andri Radželina).

Balsuojantys galės rinktis iš 33 kandidatų, o jokio aiškaus favorito nėra, todėl mažai tikėtina, kad nugalėtojas paaiškės per pirmąjį ratą - tikėtina, kad po aštuonių savaičių bus surengtas antrasis rinkimų turas.

Tai pirmasis balsavimas šioje didžiulėje nikelį ir vanilę eksportuojančioje saloje, esančioje netoli Afrikos, po perversmo, kurį išprovokavo protestai ir kariuomenės maištas. Dėl perversmo Madagaskarui buvo paskelbtos sankcijos, o donorai sustabdė gyvybiškai svarbią finansinę paramą.

Rinkimų pareigūnai vienoje pradinėje mokykloje sostinėje Antananaryve parodė pirmiesiems rinkėjams ir partijų atstovams tuščias plastikines balsadėžes, prieš jas užantspauduodami. Pirmieji balsai buvo atiduoti tuojau po rinkimų pradžios 6 val. vietos (ir Lietuvos) laiku.

"Mums reikia užbaigti šią krizę. Mano nuomone, tie rinkimai yra mūsų paskutinė galimybė, - sakė laboratorijos darbuotojas Faly Richard'as Randrianarivo (Fali Rišaras Randrianaryvas). - Šis balsavimas turėtų leisti mūsų naujiems lyderiams spręsti didelio nedarbo ir mūsų mokyklų problemas."

Rinkimų teismas uždraudė kandidatuoti buvusiam diskžokėjui A.Rajoelinai ir jo nuversto prezidento Marco Ravalomananos (Marko Ravalomananos) žmonai.

Pirminiai rinkimų rezultatai veikiausiai negreitai paaiškės saloje, kuri yra tik šiek tiek mažesnė už Teksasą. Rinkimų komisija privalo iki lapkričio 8 dienos paskelbti bent jau negalutinius rezultatus.

Kandidatai keliavo po šią Indijos vandenyno salą, garsėjančią egzotiška gyvūnija ir nykstančiais atogrąžų miškais, žadėdami nemokamą pradinį mokymą, geresnį gamtinių išteklių tvarkymą ir kovą su korupcija.

Tačiau daugelis gyventojų nusiteikę ne itin optimistiškai ir baiminasi, kad rinkimų rezultatai bus ginčijami. Dėl to netikrumo padėtis gali dar labiau užsitęsti ir sutrikdyti Madagaskaro žūtbūtines pastangas susigrąžinti užsienio investuotojus, turistus ir donorus.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS