Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaEmigranto užrašai

Netinkamas būdas „garsinti“ Lietuvą

16/04/2013

Taip pat skaitykite

LLRA: Lietuvių kalbai grėsmę kelia ne tautinės mažumos, o pasyvi politika, dėl kurios kyla dar didesnė emigracijos banga Lietuvos istorija Amerikos lietuvės filmo kadruose Kotryna Fijalkauskaitė: „Korėjoje įpratau apsipirkinėti bet kuriuo paros metu“ Londono Madų Savaitėje pristatyta lietuvės kolekcija alsuoja ispaniška aistra ir uždrausta meile

Rytų Europos nusikaltėliams praėjusiais metais buvo priskiriama daugiau nei 11.000 nusikaltimų Londono mieste. Kaip teigiama 2012 metų žiniasklaidos atliktuose tyrimuose, Lenkijos, Rumunijos ir Lietuvos piliečiai pirmavo nuteistųjų skaičiumi tarp dešimties Europos šalių. Galime tik guostis, kad mūsų tautiečių kone perpus mažiau nei pirmąją vietą užėmusių lenkų – vienas iš keturių Rytų Europos užpuolikų buvo lietuvis, o tuo tarpu nusikaltėliai iš Lenkijos sudarė 50%. Bet ar tai atskleidžia tikrąją nusikalstamo pasaulio pusę?

Vienas tokių „garsinančių“ tautiečių – Saulius Salyga, vos daugiau nei prieš tris savaites (Kovas 2013) buvo pripažintas kaltu ir nuteistas šešeriems metams  už moters užpuolimą ir išžaginimą. 33 metų nuolatinio adreso neturintis Saulius savo auką atsitiktinai 2012 metų gruodžio 22 dieną sutiko valgykloje, kur nemokamai dalinamas maistas, pagalbos ieškantiems piliečiams, High Street ,Walthamstow E17. Kaip teigiama Anglijos dienraščiuose, auka su Sauliumi šnekučiavosi apie nusikaltėlio tatuiruotes, o valgyklai užsidarius (apie 20 val.) ją paliko kartu. Kaip vėliau paaiškėjo, patikrinus CCTV gatvės kameras, Saulius moterį lydėjo tamsia gatve, kol, priėjus garažus, viename iš jų stūmė moterį ant žemės ant ten buvusio čiužinio. S. Salyga puolė prievartauti moterį, o vėliau ir sulaužė telefoną, kuriuo auka dar bandė skambinti pagalbos telefonu. Bandžiusią ištrūkti, nusikaltėlis vėl pasivijo, parsitempė atgal į garažą ir dar kartą išžagino. Pagaliau pavykus pabėgti, moteris pasivijo pro šalį ėjusį vyrą, kurio paprašė iškviesti pagalbą. Tačiau jaunas praeivis tiesiog atšovė, kad nenori veltis į incidentą, ir pusnuogę moterį paliko tamsioje gatvėje. Jauna moteris nepamena kaip galiausiai surado gatvėje veikusį taksofoną ir juo iškvietusi pagalbą.

Atvykus policijos darbuotojams, šoko ištikta moteris dar sugebėjo atsiminti kelią į garažą Southcote Road, Walthamstow E17, kuriame buvo taip žiauriai užpulta. Laimei, nusikaltėlis buvo nespėjęs pasprukti, ir sėkmingai areštuotas dar iki 22.30 valandos.

Tokie, ir panašūs straipsniai neretai pasirodo Jungtinės Karalystės dienraščiuose ir portaluose. Kriminaliniai rodikliai, tokiai nedidelei šaliai, kaip Lietuva, yra labai dideli. Nors statistiškai ir užimame trečią vietą, tačiau procentaliai pagal gyventojų skaičių, lietuviai padaro 6.5% daugiau nusikaltimų Jungtinėje Karalystėje nei Lenkijos piliečiai.