Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaEmigranto užrašai

Londono Madų Savaitėje pristatyta lietuvės kolekcija alsuoja ispaniška aistra ir uždrausta meile

24/10/2016

Taip pat skaitykite

Vaikų lietuviškumo ugdymas Jungtinėje Karalystėje Konsulai vyksta į Šiaurės Airiją Pavėlavai į pokalbį? Nutraukiame bedarbio pašalpą! Didesnė dalis užsienio lietuvių mano prisidedantys prie teigiamų pokyčių Lietuvoje

Ava Gardner įsikūnijusi į jausmingos šokėjos Maria Vargas vaidmenį kino filme Basakojė grafienė (The Barefoot Contessa); Pamplonos gatvėse vykstantis San Fermino festivalis, kurį išgarsino Ernesto Hemingway romanas Fiesta (The Sun also Rises); baroko tapytojo Francisco de Zurbaran mistiškos nuotaikos religiniai paveikslai – visi šie ispaniškos aistros ir temperamento kupini kūriniai įkvėpė lietuvės dizainerės Lauros Theiss Pavasario/Vasaros 2017 kolekciją.

 

The Sun Also Rises pavadintoje kolekcijoje pristatomos rankomis nertos suknelės, palaidinės, sijonai, megztiniai ir netgi nerti bikiniai. Vienas į akis krentantis besikartojantis akcentas – širdies formos raštai. Šiuos motyvus, pasak Lauros, įkvėpė bažnyčiose kabantys votai arba lotyniškai ex-voto – sidabrinės išgraviruotos širdys, žmonių pamaldumo ir tikėjimo ženklai. Šie raštai simbolizuoja aistrą ir uždraustą meilę. Žydintis balti žiedai ant juodų suknelių – vilties ir atgimimo simboliai. Neutralios, žemiškos, pastelinės kolekcijos spalvos, auksinės medžio inkrustacijos tonai pasiskolinti iš Francisco de Zurbaran šventųjų paveikslų, kur dažnai matomi stiprūs šviesos–tamsos kontrastai (chiaroscuro – renesansinis terminas apibūdinantis šią techniką). Tai suteikia paslapties ir jausmų dramos efektą. Raudonos spalvos akcentus ant Lauros nertų suknelių ir sijonų įkvėpė ispaniškos bulių kautynės ir tirštas raudonas vynas, kurį mėgo Hemingvėjaus novelės pagrindiniai herojai.

 

Tokie aksesuarai, kaip nertos karūnos ir vualiai – tai užuomina į pamaldžias dievobaimingas moteris, gedinčias našles. Tačiau šios moterys yra ir labai stiprios, tarsi žaidžiančios slėpynes su jausmais.

 

Pavasario/Vasaros 2017 kolekcija nerta rankomis iš lengvų medvilnės siūlų. “Nukankinau mezgėjas Lietuvoje, - šypsojosi Laura rodydama naujus nėrinius, kai susitikome Londono Madų Savaitėje (London Fashion Week 2016). - Paruošti šią kolekciją užtruko gan ilgai, nes ji didesnė ir viskas nerta vašeliu, sudėtingesniais būdais, įvairiomis kryptimis, rankomis. Esu labai dėkinga darbuotojoms, nėrusioms ir mezgusioms iš širdies, kartais net naktimis”.

 

Laurai Theiss svarbu ne tik drabužių grožis, bet ir patogumas. Ne tik klientėms ar podiumui, bet ir teatrui bei baletui kostiumus kurianti lietuvė sako, kad ją įkvepia šokis, ji visuomet įsivaizduoja kaip moteris, pasipuošusi jos drabužiais, judės, ar ji jausis patogiai, laisvai. Ką tik Londono Madų Savaitėje pristatyti lietuvės nėriniai labai universalūs: juos galima vilkėti paplūdimyje, kasdien ar vakarėliuose. Moterų patogumui visos suknelės turi ir pridedamus apatinukus. 

 

“Ši kolekcija demonstruoja mano aistrą tradiciniam mezgimui ir nėrimui vašeliu – tai tarsi pasišventimas religijai. Nerdama ir megzdama visuomet galvoju apie modernią, dinamišką moterį, tad tradiciniais įrankiais pagaminti drabužiai ir aksesuarai įgauna modernias formas ir siluetus”, - sako Laura.

 

“Visas savo darbuotojas, kurios augina dukras aprėkiau, nes nerti jų nė viena neišmokė. Kas bus – nauja karta nebemokės megzti ar nerti? Nesakau, kad užsiimti rankdarbiais moterims yra svarbiausias dalykas gyvenime, bet tikrai žinau, kiek džiaugsmo suteikia nėrimas ar mezgimas, tai labai įdomu, ramina, o ir sau kažką gražaus pasigaminti visuomet gera”, - savo aistra nėrimui ir mezgimui šypsodamasi pasidalino lietuvė.

 

Naujos Lauros kolekcijos pavadinimas – optimizmo kupina žinia: saulė pasirodo net ir po tamsiausios nakties.

 

Lauros suknelių galima rasti įvairiose parduotuvėse arba tiesiog parašyti jai. Drabužius lietuvė kuria pagal kiekvienos figūros tipą ir pageidavimus. Dizainerės rankų darbo drabužių kainos svyruoja nuo £300 – iki £600.

 

Lietuvė dizainerė Laura Theiss mados pasaulyje jau užsitarnavo savo vardą, kaip viena iš talentingiausių ir įdomiausių megztų drabužių kūrėjų. Lauros mezginiais ir nėriniais puošiasi ne tik stileivos, bet ir balerinos, o jos Kalėdinėmis dekoracijomis prekiauja garsusis Harrods prekybos centras. Lietuvė baigė mezgimo ir dizaino studijas garsiame Londono Central Saint Martins menų ir dizaino koledže, o 2012-aisiais pristatė ir savo vardo prekės ženklą. Ištekėjusi už vokiečio Laura pasirinko Theiss pavardę, taip ir gimė Laura Theiss.

 

Šiais metais Vokietijoje gyvenančios Lauros Theiss kūrinius pirmą kartą pamatysime ir Lietuvos  teatro scenoje. Savo kolekcijos drabužius ji adaptavo premjeriniam Knygos Teatro spektakliui pagal Jurgos Ivanauskaitės knygą Pakalnučių Metas. Aktorės Reditos Dominaitytės įkurtame nišiniame teatre, kuris inscenizuoja lietuvių literatūrą, spektakliai rodomi netradicinėse erdvėse – dvaruose, muziejuose, bažnyčiose. Kiekviena premjera išsiskiria kostiumais, jiems skiriama itin daug dėmesio. Praeituose spektakliuose drabužius kūrė dizaineriai Jurgita Januškevičiūtė, Asta Grigaitytė, šis bus išskirtinis, nes kostiumai atkeliaus iš Vokietijos. Premjera Lietuvoje numatoma lapkričio 14 dieną ir sutampa su amžiną atilsį Jurgos Ivanauskaitės 55 metų gimtadieniu.

Dovilė Ilevičiūtė

 

 

Laura Theiss internete: www.lauratheiss.ce

Instagram: laura_theiss 

 

Pavasario/Vasaros 2017 kolekcijos foto kreditai:

Fotografas: Rama Lee

Foto asistentė: Christina Salvi

Stilius: My Name is Kabir www.mynameiskabir.com

Modelis: Zoey @ Nevs

Šukuosena: Ziima Yosuke Nakajima

Makiažas: Samanta Falcone

Asistentai: Sarah Levings, Anwaar Swed, Alexandra Ioana Grama

Laura Theiss Mados pasaulis Londono Madų Savaitė 2016 Pavasario/Vasaros 2017 kolekcija Lietuvė dizainerė Laura Theiss