Buhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaEmigranto užrašai

Pavėlavai į pokalbį? Nutraukiame bedarbio pašalpą!

26/04/2013

Taip pat skaitykite

Vaikų lietuviškumo ugdymas Jungtinėje Karalystėje Lietuvos istorija Amerikos lietuvės filmo kadruose Kaip susigrąžinti talentus Lietuvai? ANTANO ŠILEIKOS KNYGOS "POGRINDIS" PRISTATYMAS

Tūkstančiams Jungtinės Karalystės piliečių, gaunantiems bedarbio pašalpas (Jobseekers‘ Allowance), tolimesnės išmokos bus stabdomos. Tokių griežtų sankcijų valdžia griebėsi po to, kai vis daugiau bedarbių neatvyksta, arba vėluoja atvykti į paskirtą interviu.

Nuo 2010m. Balandžio iki 2012m. Gegužės, kaip skelbia britų spaudos atlikta statistika, bedarbio pašalpų mokėjimas buvo nutraukta daugiau nei 4000 žmonių.

Asmenų skaičius, kuriems nutraukta mokėti Bedarbio Pašalpa pastaraisiais penkiais metais:

  • 907 (2007m.)
  • 840 (2008m.)
  • 1430 (2009m.)
  • 2300 (2010m.)
  • 1310 (2011m.)

Mažiau nei 100 piliečių kasmet praranda pašalpas dėl to, kad buvo pašalinti iš darbo arba tiesiog atsisakė dirbti. Asmenų, savo noru išeinančių iš darbo arba atsisakiusiųjų priimti darbo pasiūlymą, 2007m. buvo apie 20, o 2010m. tokių priskaičiuota jau daugiau nei 190.

Vis tik dažniausiai pasitaikanti priežastis, kodėl asmenims buvo nutraukiamos bedarbystės pašalpos, įvardinama kaip nepasirodymas interviu su DWP (Department for Work&Pensions) darbuotojais – patarėjais. Valdininkai tokių asmenų kasmet vidutiškai priskaičiuoja apie 785.

Dažniausia tokio veiksmo priežastis ta, jog darbo neturintys asmenys, neateina į jiems paskirtą interviu.

Britanijos spaudai išplatinus tokią statistiką, viena pilietė pakomentavo labai paprastai – jos sūnui pašalpa taip pat buvo nutraukta dėl vėlavimo atvykti į pokalbį. Tačiau moteris paaiškino, priežastį, - paauglys paprasčiausiai nespėjo atvykti, nes tą dieną užsitęsė kursai, kuriuos jam nemokamai paskyrė Job Centre. Tas pats Job Centre vėliau ir nusprendė, kad paauglys nepakankamai dėjo pastangų susirasti darbą.