Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaAfrika

Mandelos būklė "lieka kritiška", pranešė prezidentas

24/06/2013

Taip pat skaitykite

Afrikoje savanoriškai dirbususios moters smegenyse apsigyveno kirminas Pietų Afrikos žydų mityba pagal lietuvių tradicijas Egipto Sinajaus regione per kovotojų atakas žuvo šeši žmonės Tunise pradedama didelė operacija prieš islamistus kovotojus

Johanesburgas, birželio 24 d. (AFP-BNS). Pablogėjus ligoninėje gydomo Nelsono Mandelos būklei ir tapus "kritiškai", Pietų Afrikos Respublikos (PAR) gyventojai su nerimu laukia naujausių žinių apie kovos su apartheidu simboliu tapusį buvusį šalies vadovą.

"Buvusio prezidento Mandelos būklė ligoninėje lieka kritiška. Daktarai daro viską, kas įmanoma, kad užtikrintų jam gerą savijautą ir ramybę", - sakė pirmadienį dabartinis prezidentas Jacobas Zuma (Džeikobas Zuma).

Į ligoninę 94-erių N.Mandela buvo paguldytas prieš dvi savaites, birželio 8 dienos rytą, dėl plaučių infekcijos.

Jis buvo gydomas intensyvios terapijos skyriuje ir gydymas kurį laiką davė teigiamų rezultatų, tačiau savaitgalį jo būklė pablogėjo.

J.Zuma sekmadienį vakare aplankė ligoninėje gulintį N.Mandelą. Gydytojai jį informavo, kad "buvusio prezidento būklė per pastarąją parą tapo kritiška".

"Tą valandą, kai mes atėjome į ligoninę, buvo vėlu. Jis jau miegojo, - sakė J.Zuma. Pamatėm jį. Šnektelėjome su gydytojais ir jo žmona Graca Machel (Grasa Mašel)".

J.Zuma smulkiau nepasakojo apie savo pirmtako būklę: "Nemanau, kad galiu atskleisti daugiau detalių. Aš nesu daktaras. Tai, ką pranešiau šaliai ir pasauliui, ir lieka".

Pirmuoju juodaodžiu PAR prezidentu 1994 metais tapęs N.Mandela liepos 18 dieną turėtų švęsti savo 95-ąjį gimtadienį.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS