Buhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaVirtuvė

Virtuvės šefas Marcas d’Erceville apie lietuvišką ir prancūzišką virtuvę trumpai

18/03/2013

Taip pat skaitykite

Lietuviškas skonis „Taste of London“ mugėje Makaronų pyragas su špinatais Paprastas obuolių pyragas 10 minučių maisto gaminimui lietuviui daug ar mažai?

Marcas d’Erceville kilęs iš Prancūzijos, Bretanės, kur dirbo prancūziškame restorane, atvyko į Lietuvą, čia jo gaminamų patiekalų galite paskanauti „Stiklių“ restorane, o pasisemti patirties ir kartu pasigaminti  vakarienę – kulinarijos lofte „Čiop Čiop“, kur beveik kas mėnesį rengiami Prancūzijos virtuvės kursai.
Marcas kruopščiai ruošėsi kursui, svėrė ingredientus, ant stalo dėliojo produktus iš eilės pagal patiekalus. Mes jo spėjome paklausti keleto klausimų.
 
– Ką moka gaminti kiekvienas prancūzas?
– Omletą, vidutiniškai apkeptą su mėsa ar daržovėmis.
 
– Kokie pagrindiniai prancūziškos virtuvės principai bei taisyklės?
– Kaip ir Italijoje, paprasta pagaminti skanius patiekalus iš kokybiškų ir šviežių ingredientų. Pusė darbo jau būna padaryta produktų gamintojų.
 
– Kokie panašumai tarp lietuviškos ir prancūziškos virtuvės? Ar galėtum jas palyginti?
– Kaip ir Lietuva, Prancūzija turi daug tradicinių, regioninių receptų.
 
– Kokių produktų pasigendi gamindamas Lietuvoje?

– Labiau nei kažkokių produktų čia pasigendu įpročių kasdien apsipirkinėti turgeliuose, specializuotose parduotuvėlėse. Mėsos, duonos, konditerijos ir kitokios parduotuvėlės labai paplitusios Prancūzijoje. Jose – nuostabus gaminių ar produktų pasirinkimas ir tikrai nebrangu. Tuo labai džiaugiuosi grįžęs į savo šalį.
 
Pabuvus kurse su Marcu, susidarė įspūdis, kad prancūzai į virtuvę ir maistą gaminimą žiūri labai rimtai, nes visi produktai tiksliai pasverti, kiekiai atmatuoti, viskas vyksta tiksliai pagal eilę, improvizacijoms vietos nėra. Visgi viskas vyksta taip natūraliai ir nepastebimai lyg tai būtų įgimtas visų prancūzų bruožas. Smagu, jog vesdamas kursą Marcas neakcentuoja tam tikro recepto, o kalba apie gaminimo principus, kurie yra pritaikomi bet kokiame recepte ir bet kokioje virtuvėje. Kartu su juo pasigamintos vakarienės skonis privertė aikčioti visus kurso dalyvius.

http://www.visireceptai.lt