Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaAfrika

Zimbabvė skaičiuoja rinkimų balsus, policija perspėja nebandyti nutekinti rezultatų

01/08/2013

Taip pat skaitykite

Kenijoje kruviną išpuolį patyrusiame Nairobio prekybos centre atliekama "valymo" operacija Egipto kovotojai nukovė 24 policininkus per ataką Sinajuje "Al Shebab" grasina naujais išpuoliais, jeigu Kenijos pajėgos nepasitrauks iš Somalio Egipte archeologai aptiko prieš 4 000 metų gyvenusio faraonų gydytojo kapą

Hararė, rugpjūčio 1 d. ("Reuters"-BNS). Zimbabvės policija pažadėjo užgniaužti bet kokius bandymus pirma laiko nutekinti antradienio rinkimų rezultatus, taip komplikuodama kai kurių pilietinių grupių planus užbėgti už akių oficialiems rinkimų komisijos pranešimams.

Tai reiškia, kad pirmieji apibendrinti oficialūs Zimbabvės rinkimų komisijos rezultatai gali pasirodyti tik po kiek laiko, nors politinės partijos galės iškart susipažinti su atskirais rezultatais, iškabinamais prie rinkimų apylinkių.

Prezidentas Robertas Mugabe (Robertas Mugabė), kuris siekia pratęsti jau 33 metus trunkantį savo valdymą, šiuose rinkimuose varžosi su premjeru Morganu Tsvangirai (Morganu Cvangirajumi), kuris pastaruosius ketverius metus vadovauja priverstinei vienybės vyriausybei, suformuotai po ginčijamų ir smurto temdytų 2008 metų rinkimų.

Policija sužlugdė planus sugretinti prie rinkimų apylinkių skelbiamus rinkimų rezultatus - paskelbdama, kad būtų pažeidimas siųsti rezultatus SMS žinutėmis ar internetu, sakė, Frances Lovemoreas (Fransis Lavmoras), "Zimbabvės rinkimų paramos tinklo" aukšto rango pareigūnas.

Policija spaudos konferencijoje perspėjo, kad imsis veiksmų prieš "žmones, kurie skelbia rinkimų rezultatus anksčiau nei Zimbabvės rinkimų komisija", pranešė žiniasklaida.

Zimbabvės gyventojai nekantrauja išgirsti, kuo baigėsi rinkimai, kurie bendrai buvo taikūs, ne taip kaip keli ankstesni balsavimai, ir kurie, kaip jie viliasi, sudarys sąlygas Vakarų pagalbai. Ta ekonomikos augimui labai reikalinga pagalba buvo sustabdyta dėl politinių nesutarimų su R.Mugabe.

89 metų R.Mugabe, kuris neigia klastojęs ankstesnių rinkimų rezultatus, kad išsilaikytų valdžioje, sako, kad neabejoja savo pergale, tačiau pažadėjo pripažinti pralaimėjimą, jei taip vis dėlto nutiktų.

M.Tsvangirai taip pat prognozuoja užtikrintą savo pergalę. Ir R.Mugabe partija ZANU-PF, ir jo amžino oponento vadovaujamas Judėjimas už demokratines permainas galėtų atmesti rinkimų, kuriuos persekiojo logistinės kliūtys, rezultatus.

Maždaug 6,4 mln. žmonių - pusė šalies gyventojų - buvo rinkėjų sąrašuose. Rezultatai turi būti paskelbti per penkias dienas, kad nepasikartotų 2008-ųjų rinkimų problemos, kai didelis delsimas išprovokavo smurtinius susirėmimus.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS

Hararė Zimbabvės policija Rinkimai